SAS nazi-jagers : het buitengewone verhaal van de geheime SAS-eenheid die de wreedste oorlogsmisdadigers opspoorde
SAS nazi-jagers : het buitengewone verhaal van de geheime SAS-eenheid die de wreedste oorlogsmisdadigers opspoorde
Nederlands
© 2025
Volwassenen
Verslag van de rol van de Britse Special Air Service tijdens en na de Tweede Wereldoorlog, met onder meer aandacht voor hun naoorlogse missie om oorlogsmisdadigers op te sporen. Met zwart-witafbeeldingen.
Details
Onderwerp
Special forces ; Groot-Brittannië,
Leger ; Groot-Brittannië ; Wereldoorlog II,
Operatie Loyton
Titel
SAS nazi-jagers : het buitengewone verhaal van de geheime SAS-eenheid die de wreedste oorlogsmisdadigers opspoorde
Auteur
Damien Lewis
Taal
Nederlands, Engels
Oorspr. taal
Engels
Oorspr. titel
SAS nazi hunters
Uitgever
Amsterdam: Meulenhoff, © 2025
412 p., [8] p. foto's
412 p., [8] p. foto's
ISBN
9789049207250
Besprekingen
NBD Biblion
Bookarang (AI samenvatting)
Een verslag over de Britse Special Forces (SAS) tijdens en na Tweede Wereldoorlog. In 1944…
Een verslag over de Britse Special Forces (SAS) tijdens en na Tweede Wereldoorlog. In 1944 saboteerden zestig SAS-soldaten nazi-infrastructuur achter de linies in Duitsland om de verdedigingen van Hitler te breken. Ondanks hun successen werden velen soldaten gevangengenomen en geëxecuteerd. Na de oorlog gaf Churchill opdracht tot de vorming van een geheime Black Ops-eenheid met als doel SS-commandanten en oorlogsmisdadigers, die aan de Neurenbergse processen waren ontsnapt, op te sporen en voor het gerecht te brengen. De eenheid voerde in het geheim een oorlog gericht op gerechtigheid en vergelding voor hun SAS-kameraden. Bij hun opsporing kwamen de gruwelen van het naziregime en ook de groeiende dreiging van Stalins Rusland aan het licht. Vaardig, gedetailleerd en in prettige stijl geschreven. Met zwart-witte foto’s, portretten en kaarten. Geschikt voor een brede tot geoefende lezersgroep.
Damien Lewis (Dorset, 1966) is een Britse schrijver en voormalig oorlogsjournalist voor o.a. de BBC. Eerder schreef hij ‘Agent Josephine’.