Interview with the vampire
Interview with the vampire
- Extra onderwerp
- Vampieren, Griezelverhalen, DVD ; Speelfilm, Dvd's ; Verfilmde literatuur, Horrorfilm
- Kijkwijzer
-
Vanaf 16 jaar
Geweld
Angst
- Titel
- Interview with the vampire
- Regisseur
- Neil Jordan
- Naar het werk van
- Anne Rice
- Componist
- Elliot Goldenthal 1954-
- Acteur
- Tom Cruise Brad Pitt Antonio Banderas 1960- Stephen Rea Christian Slater
- Taal
- Engels
- Uitgever
-
Plaats van uitgave onbekend: Warner Home Video, © 1998
1 dvd-video
- Oorspr. opname
- 1994
- Speelduur
- ca. 118 min.
- Aantekening
- Taalkeuze: Engels, Frans, Italiaans Ondertiteling: Nederlands, Engels, Frans, Italiaans, Arabisch, Spaans, Portugees, Engels voor slechthorenden
- EAN
- 7321931131766
Over Neil Jordan
Neil Jordan (Sligo, 25 februari 1950) is een Iers filmregisseur, schrijver en producent. Zijn films hebben vaak een politiek en emotioneel geladen karakter, en gaan over de donkere kant van de menselijke psyche.
Hij werd geboren in county Sligo in Ierland, en begon zijn carrière met het schrijven van korte verhalen. Zijn eerste speelfilm die hij zowel schreef als regisseerde was Angel (1982). De film werd goed ontvangen. Daarna maakte hij een aantal films die hem wereldwijd bekendheid gaven, waaronder de misdaadfilm Mona Lisa met Michael Caine (1986), de thriller The Crying Game met Stephen Rea als de onwillige IRA-'vrijwilliger' (1992) en de horror-fantasy-dramafilm Interview with the Vampire: The Vampire Chronicles met Tom Cruise en Brad Pitt (1994).
Filmografie
- 2018 - Greta
- 2012 - Byzantium
- 2011 - The Borgias (televisieserie)
- 2009 - Ond…Lees verder op Wikipedia